Nocleg w hostelu – tak czy nie?


Hotele przewijające się w serialach i filmach rzadko kiedy wyglądają na ciepłe i przytulne kwatery, w których człowiek zatrzymałby się z własnej woli w trakcie rodzinnych wakacji albo samotnego relaksacyjnego wyjazdu. Fikcji nie należy jednak mylić z rzeczywistością. Prawdziwe hostele nie mają nic wspólnego ze swoim wizerunkiem kreowanym przez kinematografię, bo nie muszą być wcale obskurnymi obiektami położonymi na nikomu nieznanych obrzeżach miast, do których nikt nigdy nie zagląda celowo, a na które natrafia się zwykle wtedy, gdy po prostu się zabłądzi. Współczesne hostele przypominają właśnie bardzo nowoczesne ośrodki. Nastawione są na integracje społeczne, więc swoim sposobem działania, a często i samym wyposażeniem oraz rozkładem pomieszczeń zachęcają do nawiązywania nowych znajomości, dzielenia się przeżyciami i spędzania czasu grupowo.

Poznań noclegi w hostelach to na pewno jedna z tańszych propozycji na zapewnienie sobie zakwaterowania. W przypadku tych kwater nocleg za jedną dobę kosztuje zwykle nie więcej niż pięćdziesiąt złotych. Czasami jego kwota wynosi zaledwie dwadzieścia złotych, choć na tak tani nocleg można zwykle liczyć tylko wtedy, gdy jest się w stanie zatrzymać w pokoju sześcioosobowym czy nawet ośmioosobowym, w którym będzie się nocować wraz z piątką, szóstką bądź siódemką obcych osób. Ma to jednak swój urok. Zazwyczaj młodym osobom kompletnie to nie przeszkadza, a wręcz jest to dla nich jakaś frajda, bo poznawanie nowych ludzi najzwyczajniej w świecie sprawia im przyjemność. Nocleg w hostelu sam w sobie może więc stać się taką nietypową atrakcją. Na pewno nie warto go skreślać tylko dlatego, że ma się złe skojarzenia z hostelami, które zostały stworzone wyłącznie na podstawie dziwnych filmów i seriali.

Poznań noclegi w hostelach z roku na roku oferują zresztą coraz lepsze warunki. Kwatery wyraźnie się zmieniają i już w tym momencie zwykle oferują turystom dostęp do pokoi dla par czy nawet pokoi jednoosobowych. Nadal pozostają jednak tańsze od hoteli czy pensjonatów i to jest ich największa zaleta.

Więcej dowiesz się na: dworekstaropolski.com