Filmy reklamowe muszą być przede wszystkim dobrze dopasowane do profilu odbiorcy


Ludzie w większości są wzrokowcami, dlatego o wiele bardziej wolą oglądać na ekranie monitora, komputera lub telefonu film prezentujący konkretny produkt lub jego działanie, niż jedynie o nim czytać i to wszystko dopiero analizować w głowie. To sprawia, że spoty reklamowe są tak bardzo popularne w internecie i reklamy oparte właśnie na odpowiednim umieszczeniu klipów wideo na stronie są o wiele bardziej efektywne, niż zwykłe reklamy tekstowe.

Produkcja filmów reklamowych jest jednak kwestią, którą musimy już zlecić odpowiedniej agencji. Nie tylko dlatego, że sami nie zrobimy tego w profesjonalny sposób pod względem pomysłu, ale także dlatego, że zapewne nie mamy odpowiedniego sprzętu audiowizualnego.

Przede wszystkim, takie dobrze wykonane filmy reklamowe muszą wziąć pod uwagę to, do jakiej grupy docelowej są kierowane. Inaczej bowiem zostanie wyprodukowany film celujący w wyluzowaną młodzież i produkty, którymi ta młodzież jest zainteresowana, czego innego oferuje dojrzały odbiorca, taki typowy senior (tu film ma spełniać funkcję głównie informacyjną), a jeszcze inaczej są kręcone filmy, firmowe, tak zwane korporacyjne (które mają głównie zadanie promocyjne i budujące markę).

Polecamy: filmy reklamowe Warszawa.